Semináře pro firmy o tom, jak se efektivně učit cizí jazyky

Chcete, aby vaši zaměstnanci uměli cizí jazyk?

Cizojazyčná komunikace dnes neodmyslitelně patří do firemní kultury. Pomáhá nejen domluvit se mezi sebou na nadnárodní úrovni, prosazovat produkty mimo hranice rodné země, ale také přispívá k profesnímu růstu zaměstnanců. Odborná literatura dostupná v češtině totiž bývá žalostně omezená.

„Pouhých pět hodin změní váš přístup k tomu, jak se učit cizí jazyky“

K úspěchu vede dlouhá cesta s chatrným zábradlím

K úspěchu vede dlouhá cesta s chatrným zábradlím

Možná jste zjistili, že mají jazykové kurzy při růstu znalostí zaměstnanců své neúprosné hranice. Proč tomu tak ale je?

Učení bývá plné slepých uliček

Ve škole nám nikdo nevysvětlil, jak se efektivně učit. Možná proto, že se tím málokdo vůbec zabývá.

Sporé výsledky se chybně přičítají jen nedostatku vůle a píle. A přitom student do rána zoufale bije svou hřivnatou hlavou o papundeklové mříže panelákových stěn, jako pan Sovák ve filmu Marečku, podejte mi pero.

V moderním světě však můžeme neplodné stovky hodin strávené nad učením snadno proměnit ve zlatý důl vědomostí. Stačí, když začnete v praxi používat strategie a nástroje, jejichž spletitostmi vás provede jazykový kouč.

Tak trenére, vlítneme na ně?

Mužstvo bez trenéra se sesype na soupeře jako vosy na medovou špejli. Do šatny si pak odnese upovídaného sprostého kanárka.

Studenti jazyků si místo opeřenců zavřou do klecí pár výčitek, že jsou na jazyky tupí. Takové výčitky si pěkně vykrmí, až se z nich v rámci cizojazyčného styku stanou bázlivá zviřátka, která při střetu s cizincem raději zalezou hluboko do nory.

Jak tedy nemrhat drahocenným časem, energií a financemi? Jak se učit tak, aby vám to k něčemu bylo? Najměte si jazykového trenéra.

5 hodin na probrání důkladné strategie

Jazykový kouč si k vám do firmy místo elektronické tužky přinese „naklíňák“ (laptop) s prezentací. Místo posilovacích strojů praktická cvičení pro osvojení představených technik.

Pouhých pět hodin změní váš přístup k tomu, jak se učit (nejen) cizí jazyky. Namotivuje vás a do rukou vloží zbraně těžkého kalibru v podobě moderních nástrojů na učení, ale také technik, jak znalosti využívat, jak udržovat jazyk živý a kde na učení najít čas.

„Zkuste i vy cizí jazyk hacknout, a ne jen bezmocně heknout!“

Žádný kouzelník nepřijde! Nepotřebujete ho!

Pokud to s jazykem myslíte seriózně, nemůžete věřit tomu, že pro svůj pokrok nemusíte hnout prstem. Jazykový kouč není žádný šarlatán, který vám slibuje zázračné osvícení mysli.

Naučí vás „jen“ šibalsky využívat čas, účinně plánovat a zručně manipulovat s dostupnými nástroji. Ukáže vám, jak neztrácet motivaci a jak se udržovat ve formě.

Ty nejúčinnější techniky jsou postaveny na vědeckých (nikoli pseudovědeckých!) metodách. Vycházejí z poznatků o lidské paměti a z desetiletí výzkumu i praktického experimentování.

Za zmínku stojí, že v dnešním světě existují tzv. jazykoví hackeři, kteří se učí více cizích řečí. Více či méně ve spolupráci s erudovanými lingvisty zkoumají, jak učení ještě více vylepšit. Zkuste i vy cizí jazyk hacknout, a ne jen bezmocně heknout!

 

Zvedněte kouče z gauče

Když už jste dočetli až sem, jistě vás zajímá, kolik chce trenér za to, aby zvedl šunky z gauče a přijel k vám na půldenní drezuru, ať v dešti nebo v azuru.

Není to ani tak cena, jako investice. Jestli to tak také cítíte, napište mi zprávu nebo zavolejte.

Kolik váží cenná rada?

Kolik váží cenná rada?

1 komentář u „Semináře pro firmy o tom, jak se efektivně učit cizí jazyky

  1. Pingback: Co obnáší seminář pro firmy, jak se učit jazyky | Učím se jazyky

Napsat komentář